Mistra srazil Němec, tým PSG Zlín prohrál přetahovanou s Kometou a vyšel naprázdno

Hokejisté PSG Zlín prohráli v odloženém zápase 2. kola Tipsport extraligy na ledě Brna smolně 3:4, během pěti dnů podlehli podruhé Kometě a připsali si třetí prohru v řadě. Přitom Brno strhlo vedení na svou stranu až v 58. minutě. Předtím Berani dokázali dvakrát srovnat nepříznivý stav a nepoložilo je do kolen ani dvoubrankové vedení domácího týmu. Zlínu nepomohl ani návrat kapitána Petra Čajánka do sestavy po zranění. Mistři se stále krčí na posledním místě extraligové tabulky. Branky zaznamenali Bedřich Köhler, Roman Vlach a Petr Leška. Tým PSG Zlín hraje v pátek na severočeském ledě proti týmu Bílí Tygři Liberec.
2.kolo, út 28.10.2014, Kajot Arena, Brno
4:3
(1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. min Jan Hanzlík (Vondráček, Burian), 28. V. Němec (P. Ton), 45. Jan Káňa II (Jan Hanzlík, Čermák), 58. V. Němec (P. Ton, Kempný) - 13. Köhler (Okál), 50. Roman Vlach (Urbanec, Holík), 53. Leška (Köhler, O. Horák). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:2, navíc Kempný (Brno) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 200 (vyprodáno). Střely na branku: 27:20. Zblokované střely: 9:14. Hity: 20:10. Vhazování: 27/56 (48%): 29/56 (52%) Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 4:3.

Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - J. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Kusko, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout, K. Beran.

Kašík - Marušák, O. Horák, Řezníček, Urbanec, Žižka, Kotvan - Okál, Leška, Köhler - Balaštík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Holík, F. Čech - Sedláček, Čajánek, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Dohrávku 2. extraligového kola v brněnské hale Rondo začal lépe Zlín, hned ve 2. minutě se zjevil před brankářem Komety Čiliakem šikula Holík, ale špatně trefil kotouč. Postupem času se osmělili i domácí, obránce Kempný vyslal pumelici, která těsně minula tyčku Kašíkovy brány. Kometa byla aktivnější, Kašík postupně hasil teč střely Ptáčka, Koreisa, Dujsíka, Dočekala a Vondráčka. Berani inkasovali poprvé na začátku 13. minuty, obránce Jan Hanzlík se protáhl jako štírek kolem brankoviště a pod Kašíkem procedil kotouč do sítě. Mistrovský Zlín odpověděl bleskově, neboť za pouhých 22 vteřin bylo vyrovnáno. Před Čiiiaka se dostal Köhler a mířil přesně nad lapačku brněnského brankáře. Domácí mohl vedení strhnout zpět na svou stranu v 17. minutě, když agilní Jan Hanzlík pálil z prostoru levého kruhu jen do Kašíka. Šancí jít do vedení měl poprvé v moravské bitvě Zlín, odražený kotouč se dostal po rychlém přečíslení a po střele Holíka od modré čáry k Ondráčkovi, ale ten nedokázal zvednout kotouč nad bezmocně ležícím Čiliakem. Hosté měli před první sirénou ještě přesilovku, neboť za katr odešel za podražení Ton, nicméně skóre se nezměnilo i po Marušákově ráně.

Kometa začala prostřední část opět tlakem, rána Kempného šla těsně vedle a akci Němce zpoza branky Kašíka nepřekvapila. Domácím se naskytla i výhoda úvodní přesilovky, Kašík byl nadále pozorný a lapil bombu Ptáčka, příležitost Koreise šla nad břevno. Brno se dostalo podruhé do vedení ve 28. minutě, Němec prostřelil z ostrého úhlu Kašíka, který nechal skulinku mezi betony. A opět mohlo být brzy srovnáno! Okál najížděl z pravé strany osamocený na brněnskou bránu, ale Čiliak předvedl parádní zákrok vyrážečkou. Zlín dostal šanci v podobě další přesilovky, usadil se v útočném pásmu, ale v koncovce neuspěl. Při další početní výhodě se střela Marušáka zastavila u Koreise, brněnský útočník vyrazil v oslabení do úniku, ale při střele zlomil hokejku. Vicemistr těsný náskok nezvýšil, Němec ve slibné pozici před Kašíkem zaváhal.

Horká chvíle nastala pro Zlín ve 45. minutě. Okál zezadu srazil v úniku Němce a rozhodčí nařídili trestné střílení. Autor druhého gólu Komety další nepřidal, při kličce do forhendu mu utekl neposedný kotouč z hole. Kometa však nesmutnila, prakticky po násedném vhazování přidala třetí gól. Čermák vyhrál buly, Jan Hanzlík od modré čáry našel nekrytého Jana Káňu, který se trefil přesně nad Kašíkovo rameno. Zlín se dostal zpět do hry zásluhou využité přesilovky v 50. minutě, vyraženou Urbancovu střelu od Čiliaka zametl do sítě Roman Vlach. Beranům narostla křídla a v 53. minutě bylo vyrovnáno! Při závaru před Čiliakem se nejlépe zorientoval Leška a mířil přesně pod horní tyčku. Dramatický zápas vygradoval v samotném závěru. Kometa v čase 57:06 minuty opět strhla vedení na svou stranu, přesně mířil z pravého křídla rozjetý Němec a zaznamenal druhou trefu v utkání. Čajánek a spol. v závěru sáhli k power-play, ale na body opět nedosáhli.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Vojtěch Němec - Petr Leška.

Karel Beran (asistent trenéra HC Kometa Brno): „Duel měl pro nás podobný scénář jako v neděli s Vítkovicemi. Měli jsme slibné šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Měli jsme výhodu trestného střílení, navíc v oslabení ujel Koreis, ale v rozhodujcíí chvíli zlomil hokejku. Za stavu 3:1 jsme si utkání měli pohlídat, ale místo toho jsme začali zmatkovat. Jsme určitě rádi za tři body, které se nám v závěru zápasu podařilo získat. Zlín ukázal, že to není vůbec snadný soupeř, a podruhé ho porazit nebylo rozhodně lehké. Určitě půjde tabulkou nahoru.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Dnes jsme se poučili z nevydařeného pátečního vzájemného domácího utkání, které nám vůbec nevyšlo. Podařilo se nám tentokrát pohlídat začátek střetnutí. Zápas byl docela vyrovnaný, i když domácí odskočili na 3:1. Herně jsme se poté vzepjali a vyrovnali. Bohužel, když jsme měli zápas dotáhnout do prodloužení nebo nájezdů, tak jsme inkasovali rozhodující gól. Mrzí nás skutečnost, že odjíždíme s prázdnou, neboť jsme měli krůček k bodu.“